Hírek
2012. Április 19. 07:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
35 százalékkal több támogatás a szőlő- és gyümölcsültetvények műveléséhez

Idén 35 százalékkal több mezőgazdasági támogatást (de minimis) kapnak a szőlő és gyümölcstermelő gazdák az ültetvényeik műveléséhez felhasznált gázolaj után, mint tavaly.
A Vidékfejlesztési Minisztérium 2012-ben összesen mintegy 190 millió forint nemzeti forrást biztosít a gazdálkodóknak, akik az idén literenként 70 helyett 95 forintot kapnak.
Az érintett 2500 termelőnek 2012. május 31-ig kell benyújtania a támogatási kérelmet postai úton vagy személyesen a lakó- vagy székhely szerinti illetékes megyei kormányhivatalhoz.
A de minimis támogatást azok a gazdák kaphatják, akik az ültetvényeikben felhasznált gázolaj után a nekik járó jövedéki adót a Nemzeti Adó- és Vámhivatal teljes mértékben visszatérítette.
A mezőgazdaságban de minimis támogatásnak minősül minden olyan (központi költségvetési vagy önkormányzati) forrásból nyújtott támogatás, amelynek összege három egymást követő év alatt nem haladja meg a 7500 eurónak megfelelő forintot, és amiről a támogatást nyújtó, vagy a jogszabály kimondja, hogy mezőgazdasági de minimis támogatásnak minősül.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.