Hírek
2020. Április 30. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A Facebookon ünneplik a 25. Múzeumok Majálisát

Májusban ugyan elmarad a jubileumi, 25. Múzeumok Majálisa a Múzeumkertben, a szervező Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) azonban a Facebookon várja a rendezvényen korábban résztvevő intézmények és látogatók fotóit, emlékeit.
Május 15-16-án ünnepelné a Magyar Nemzeti Múzeum a 25. Múzeumok Majálisát. Az MNM és az egész múzeumi szféra nagy erőkkel készült erre a jeles alkalomra, hiszen ez az egyik legfontosabb közösségi esemény a magyarországi múzeumok életében - emlékeztet az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében a Nemzeti Múzeum.
Mint azonban közölték: az idei, negyedszázados évfordulón a világjárvány következtében a múzeumok munkatársai sem egymással, sem a közönséggel nem tudnak személyesen találkozni; az elmúlt 25 év felejthetetlen pillanatait, a közös élményeket, emlékeket mégis mindenképpen szeretnék újra átélni.
A Múzeumok Majálisát minden évben sokan várják, mivel ekkor több száz múzeum sátraival és több ezer emberrel telik meg a Múzeumkert. Ilyenkor a hazai intézmények együtt mutatják meg a nagyközönségnek, milyen sokszínűek, hányféle tudományos kutatási területtel foglalkoznak, milyen gyűjteményekkel és kiállításokkal rendelkeznek - idézi fel a közlemény.
Az évforduló alkalmából az MNM létrehozta a 25 éves a Múzeumok Majálisa Facebook-csoportot: a csoportba elsősorban az ország múzeumait hívták meg, arra kérve őket, hogy osszák meg az elmúlt évek során készült fényképeiket, videóikat és a hozzájuk kapcsolódó emlékeiket.
Mindemellett várják a majálist szerető közönség képes emlékeit is, ezeket a Facebook-posztokat pedig a #muzeumokmajalisa hashtagen keresztül kapcsolják majd össze - áll a Nemzeti Múzeum közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása