Hírek
2020. Augusztus 12. 13:40, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A fél országban ismét zivatarra figyelmeztetnek
Zivatarveszély miatt a fél országra figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez szerda délelőtt eljuttatott veszélyjelzésük szerint Budapesten, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében jelenleg is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben zivatarveszély miatt.
Baranya, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére felhőszakadás veszélye miatt is kiadtak elsőfokú figyelmeztetést.
Azt írták: késő délutánig, kora estig a Dunántúlon (nagyobb eséllyel a hegyvidéki tájakon) és a középső megyékben alakulhatnak ki elszórtan zivatarok, egy-egy helyen felhőszakadással (25-30 milliméter körüli csapadékkal), jégesővel, illetve 60 kilométer/óra feletti széllel. Estétől csütörtök délig nem valószínű zivatar. Csütörtök délutántól előbb a Dunántúl nyugati felén, estétől már az Északi-középhegység térségében is előfordulnak zivatarok, amelyekhez felhőszakadás, jégeső és viharos széllökés társulhat.
A napi középhőmérséklet szerdán főként a délkeleti országrészben elérheti a 25 Celsius-fokot, csütörtökön már döntően alatta marad. Hőség veszélye miatt Békés és Csongrád-Csanád megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint szerdán napközben 28-33 fokig emelkedik a hőmérséklet. Késő estére általában 18-25 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld
Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről
Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.
2025. Július 10. 09:48, csütörtök | Belföld
OKF: folyamatos a viharkárok felszámolása
A szakemberek folyamatosan dolgoznak a viharkárok felszámolásán; csütörtök reggelig 10 897 káreseményről érkezett bejelentés az ország területéről
2025. Július 10. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat
A Tisza Párt hadügyminiszter-jelöltje Ukrajnát dicsőíti, és külföldről kapja az utasításokat - mondta Orbán Viktor a Patrióta YouTube-csatornáján szerdán megjelent interjúban.
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák