Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2024. Augusztus 03. 09:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

A kormány 400 millió forinttal támogatja a hajléktalanellátást

A kormány 400 millió forinttal támogatja a hajléktalanellátást

A hajléktalanellátó szervezetek készülnek a téli krízisidőszakra, és a kormány biztosítja az ehhez szükséges forrásokat

- mondta a Belügyminisztérium (BM) szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.

Csizi Péter közölte: a hajléktalanellátó szervezetek nyár közepén megkezdik a felkészülést a téli időszakra, és ehhez a kormány többletforrásokat biztosít. A BM a Hajléktalanokért Közalapítványt bízta meg azoknak a pályázatoknak a lebonyolításával, amelyek segítik a hajléktalanellátó szervezetek munkáját a krízisidőszakban.

A pályázati kiírások július 31-én megjelentek, többi között a diszpécserszolgálatok, a krízisautók, eszközbeszerzések, gyógyszerek, kötszerek, egészségügyi szolgálatok támogatására - ismertette a helyettes államtitkár.

Aba Csaba, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Krisztinavárosi Hajléktalan Centrumának vezetője a sajtótájékoztatón elmondta: az intézmény diszpécserszolgálatot, krízisszolgálatot, beteg hajléktalanok egészségügyi gondozását végzi, nappali melegedőjében 60-80 embert fogad, az éjjeli menedékhelyen 40 férfit.

A krízisidőszak november 1-jén kezdődik. Ilyenkor az ország egész területéről fogadják a regionális diszpécserszolgálatok a hívásokat közterületen veszélybe került hajléktalanokról. A helyszínen ellátják, és ha lehet, éjjeli menedékhelyre viszik hajléktalant, illetve, ha ehhez nem járul hozzá, takarót, élelmet adnak neki - részletezte az intézményvezető.

Címkék: hajléktalan

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség