Hírek
2018. Január 14. 12:32, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
A közép-európaiak nem lépnének ki az EU-ból, de a jelenlegi vezetéssel elégedetlenek
A Nézőpont Intézet legutóbbi felmérésének adatai szerint a közép-európaiak többsége nem lépne ki az Európai Unióból, ugyanakkor csaknem felük elégedetlen az unió jelenlegi vezetésével
- mondta Nagy Dániel, az intézet kutatási igazgatója vasárnap az M1 aktuális csatornán. Nagy Dániel ismertette: a kutatást Magyarország mellett tíz országban, - Ukrajnát kivéve - a szomszédos államokban, valamint Németországban, Csehországban, Lengyelországban és Bulgáriában végezték.
Közölte: egyik országban sincs nagy többségben az az álláspont, hogy az EU jelenleg jó irányba haladna, de a románoknál, lengyeleknél többen inkább elégedettek. Magyarország mellett a csehek, a szlovákok, valamint az osztrákok és a németek is inkább elégedetlenek az EU vezetésének irányvonalával.
Azzal kapcsolatban, hogy Magyarországon inkább elégedett a megkérdezettek 27 százaléka, inkább elégedetlen 57 százalékuk, Nagy Dániel részletezte: relatíve magas, de nem kiemelkedő az elégedetlenek aránya. Szerinte az adatokból látszik, hogy Magyarország büszke EU-tagságára, az uniót értéknek tekinti, és éppen azért van csalódás az emberekben, mert a jelenlegi vezetés olyan irányba szeretne menni, amellyel nem értenek egyet.
Az emberek háromnegyede nem szeretne kilépni az unióból - hangsúlyozta.
Az elégedetlenség okai között említette a kutatási igazgató a bevándorlási válság kezelését, valamint a centrumországok és a periféria közötti eltéréseket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
