Hírek
2021. Június 11. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
A sok napsütés után hidegfront jön

A hétvégén is sok lesz a napsütés. A vasárnapra érkező hidegfront csak néhány fokos lehűlést okoz - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az ország nagy részén sok lesz a napsütés. Elszórtan - nagyobb eséllyel a Nyugat-Dunántúlon - fordulhat elő zápor, zivatar. Többfelé megélénkül, zivatar környékén megerősödik, akár viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 24-29 fok között alakul.
Szombaton is több órára kisüt a nap, helyenként valószínű zápor, zivatar. Szombat estétől vasárnap reggelig egy hidegfront szakadozott felhő-, illetve csapadéksávja vonulhat át az ország felett északról dél, délkelet felé, szintén záporokkal, zivatarokkal. A szél nagy területen élénk, zivatar térségében erős vagy viharos lehet. A leghidegebb órákban 11-18 fok lesz. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap napközben a sok napsütés mellett helyenként valószínű záporeső, nagyobb eséllyel az ország keleti felén. A szél erős, sok helyen viharos lesz. Hajnalban 12-19, a délutáni órákban 21-27 fok lesz - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.