Hírek
2022. Augusztus 04. 06:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
A szárazság miatt számos spanyol településen rendeltek el vízkorlátozást
A szárazság miatt számos spanyol településen rendeltek el vízkorlátozást - közölte a spanyol közszolgálati televízió (TVE) szerdán.
Az illetékes szaktárca adatai szerint az ország 317 víztározójában tárolt mennyiség a kapacitás 40,4 százalékán állt július végén, ami 33 százalékkal kevesebb, mint az elmúlt évtized átlaga.
A tartományok közül a legkedvezőtlenebb a helyzet az északnyugat-spanyolországi Galiciában, a déli Andalúziában és a keleti országrészben fekvő Katalóniában.
Galicia több településén elzárták a strandok zuhanyozóit, lábmosóit, megtiltották az uszodák feltöltését, az utcák locsolását, valamint az autómosást és a kertek öntözését.
Katalónia 150 településén napi 200 literben határozták meg az engedélyezett vízfogyasztást személyenként.
Az andalúziai Antequera járásban éjszakai vízkorlátozást rendeltek el, és a térségben élőknek tartálykocsikról osztanak vizet.
A málagai La Vinuela víztározó kihasználtsága 12,7 százalékon áll, emiatt a térség mezőgazdasági termelői szerint veszélybe került az idei termés, például az olajbogyó, amely Spanyolország egyik legfontosabb exporttermékének számít.
Az andalúz tartományi kormány találkozót sürget a központi kormánnyal rendkívüli pénzügyi támogatás érdekében az aszály okozta károk enyhítésére.
A spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) adatai szerint tavaly október és idén július között 4,19 milliméternyi eső esett a dél-európai országban, míg a szokásos átlag 5,66 mm. A mérések történetében a negyedik legszárazabbak számít ez az időszak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
