Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2012. Február 10. 07:20, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A tervek szerint 168 járás, illetve 7 fővárosi körzet jön majd létre

A tervek szerint 168 járás, illetve 7 fővárosi körzet jön majd létre

A járások kialakításának részleteiről és a területi államigazgatás átalakításáról tartott előadást Zöld-Nagy Viktória területi közigazgatásért és választásokért felelős helyettes államtitkár...

Csütörtökön, a Fejér megyei polgármesteri fórumon.

Zöld-Nagy Viktória az előzményekről szólva elmondta, hogy az államigazgatási feladatok felülvizsgálata folyamatosan napirenden volt. Ennek keretében el kellett különíteni a tisztán önkormányzati és állami feladatokat, melyek természetesen nem lesznek teljesen átjárhatatlanok a jövőben. Hangsúlyozta, hogy a szereplők egy része képes lenne ellátni az államigazgatási feladatokat, azonban a rendszer egésze nem működik hatékonyan. Az átalakítás folyamatos monitorozással történik, és az esetleges változtatások lehetőségét is magában foglalja.

A járási hivatalokról szólva leszögezte: azok célja, hogy a megyei szintnél alacsonyabb szinten ellátandó államigazgatási feladatok minden magyarországi állampolgár számára elérhetőek és magas színvonalúak legyenek. A járásokról szóló koncepciót társadalmi egyeztetésre bocsátották, mely január 29-én lezárult, és melynek folyamán mintegy 757 észrevétel érkezett – emlékeztetett, hozzátéve, hogy ezek feldolgozása folyamatos.

A helyettes államtitkár arról is beszélt, hogy várhatóan péntekig az országgyűlés elé kerül a - tervek szerint - 2013. január 1-én hatályba lépő, járások kialakításával összefüggő első törvényjavaslat-csomag, mely törvényi szinten szabályozott hatásköri feladatokat is fog tartalmazni. A tervek szerint 168 járás, illetve 7 fővárosi körzet jön majd létre. A járási székhelyekről és illetékességi területekről szóló kormányrendeletet márciusban tervezik elfogadni.Kitért arra is, hogy a 2013-tól induló új kormányablakok rendszere – a tervek szerint – már valóban egyablakos ügyintézést tesz majd lehetővé.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.