Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2019. Szeptember 22. 10:40, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Áder János részt vesz és beszédet mond az ENSZ klímacsúcsán

Áder János részt vesz és beszédet mond az ENSZ klímacsúcsán

Áder János köztársasági elnök szeptember 22-26. között az Egyesült Államokba látogat, ahol részt vesz az ENSZ klímacsúcsán és közgyűlésén - tájékoztatta a Köztársasági Elnöki Hivatal vasárnap az MTI-t.

A magyar államfő szeptember 23-án beszédet mond az ENSZ klímakonferenciáján.

Az ENSZ-közgyűlés általános vitájának megnyitóját követően Áder János megbeszélést folytat majd Antonio Guterres ENSZ-főtitkárral, felszólal a Fenntartható Fejlődési Célokról szóló csúcstalálkozón, kétoldalú találkozókon vesz részt, és jeles tudósokkal találkozik a CUNY Hunter College-ban.

Az államfőt útjára elkíséri felesége, Herczegh Anita.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség