Hírek
2019. November 07. 07:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Állatviadal és állatkínzás miatt ítéltek el három férfit Mohácson

Két férfit egy év nyolc hónap, társukat egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélt nem jogerős határozatával a Mohácsi Járásbíróság tiltott állatviadal szervezése és állatkínzás miatt
– közölte honlapján a Pécsi Törvényszék szerdán. A keddi ítéletről beszámolva azt írták, a férfiak megegyeztek, hogy a staffordshire terrier kan kutyákkal - amelyeknek az első- és a másodrendű vádlott volt a gazdája - állatviadalt tartanak, és a "bíró" a harmadrendű vádlott lesz.
Az állatokat tavaly júliusban uszították egymásnak a mohácsi vágóhíd egyik helyiségében, az állatviadal "nézői" - a vádlottak ismerősei - kívülről figyelték a küzdelmet.
A kutyák testszerte harapták egymást, az első- és másodrendű vádlott eközben még verte is az állatokat, hogy tovább hergelje őket. A harmadrendű vádlott pedig akkor sem vetett véget a viadalnak, amikor a kutyák már véresre marcangolták egymást.
A tiltott állatviadal szervezőit a Terrorelhárítási Központ (TEK) egysége fogta el, a viadal közben.
Az ítélet szerint a vádlottak a szabadságvesztés kétharmadának letöltése után bocsáthatók feltételes szabadságra.
A határozat kihirdetése után a vádlottak enyhítést, illetve felmentést kértek, az ügyész a büntetések súlyosításáért fellebbezett, így a bíróság ítélete nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.