Hírek
2018. Március 21. 10:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Április közepétől indulhat az aszály-előrejelző rendszer

Április 15-étől tervezi üzembe helyezni aszály-előrejelző rendszerét az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) - közölte az OVF műszaki főigazgató helyettese az M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.
Láng István elmondta: az előrejelzés célja a mezőgazdasági károk megelőzése, évente ugyanis mintegy 50 milliárd forintos kár ered az aszályból; ez több mint az árvízi vagy vízminőségi kár.
Beszélt arról is, hogy csütörtökön lesz a víz világnapja. Ennek alkalmából országosan és több vízügyi igazgatóságon is lesznek különböző programok. Ugyanakkor több helyen védekezniük is kell a belvíz ellen - jegyezte meg.
A vízügy honlapja szerint országszerte 58 szakaszon védekeznek a belvíz ellen. Ebből 7 helyen harmadfokú, 32 szakaszon másod-, 19 szakaszon elsőfokú a belvízvédelmi készültség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.