Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2024. Január 23. 09:43, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Az Apple 1,1 milliárd rubel monopóliumellenes bírságot fizetett az orosz államnak

Az Apple 1,1 milliárd rubel monopóliumellenes bírságot fizetett az orosz államnak

Az Apple 1,1 milliárd rubel (4,4 milliárd forint) bírságot fizetett az orosz államnak - közölte a Kommerszant című gazdasági lap az orosz szövetségi monopóliumellenes hatóságra hivatkozva.

A tájékoztatás szerint a technológiai óriásvállalat január 19-én egyenlítette ki az összeget az orosz államkincstárnak.

A céget 2022 júliusában marasztalták el a monopóliumellenes törvények megsértése miatt. A hatóság szerint az Apple megtiltotta az iOS operációs rendszeren futó alkalmazások fejlesztőinek, hogy tájékoztassák a felhasználókat az egyes alkalmazásokon belül, hogy a fizetéseket az App Store-on kívül is teljesíthetik, illetve alternatív fizetési módokat is használhatnak.

A orosz monopóliumellenes hatóság hozzátette, az Apple megkövetelte azt is, hogy a fejlesztők távolítsanak el minden külső hivatkozást saját honlapjaikra, és változtassák meg az alkalmazásokat olyan módon, hogy a regisztráció ne vezessen külső linkre, különben a cég nem engedi be az alkalmazásokat az App Store-ba.

2023 októberében az Apple engedélyezte orosz fejlesztőknek, hogy iOS és iPadOS alkalmazásaikba külső fizetési lehetőségeket építsenek be. Az Apple a külső fizetési rendszerek alkalmazásáért 27 százalékos komissziót von le. Az App Store szabvány komissziója 30 százalék. Az Apple közölte, hogy a vonatkozó döntést bírósági határozat alapján hozta meg.

Tavaly februárban az Apple már fizetett egy 906 millió rubeles (3,6 milliárd forint) bírságot egy másik monopóliumellenes ügyben.

Címkék: apple, oroszország

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld

Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson

Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.

2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld

Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének

Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.

2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld

Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon

Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem