Hírek
2012. Március 20. 14:01, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Az Apple lendített a tőzsdéken

Elég határozatlan maradt a kereskedés iránya, New York épp hogy átment a léc fölött, Ázsia többnyire mínuszban van ma reggel, a japán tőzsde zárva van. A Marketwatch kommentárja szerint elsősorban profitkivétel zajlik.
A fókusz tegnap az amerikai céges tűzijátékon volt, az Apple szokásosnál is öntömjénezőbb ám a vártnál jóval szűkmarkúbb bejelentésén arról mire költi az Ipadekkel és Iphonokkal összegyűjtött 100 milliárd dollárt és arról is hogy a UPS csomagküldő megveszi a rivális TNT szolgáltatót. A vállalat 45 milliárd dolláros készpénz-visszajuttatási programot és 2,65 dolláros negyedéves osztalékfizetést jelentett be a negyedik negyedévtől, azaz július elejétől kezdve.A vállalat emellett szeptember 30-val egy új, 10 milliárd dolláros részvény visszavásárlási programot is bejelentett, melyet 3 év alatt kívánnak végrehajtani. Az Apple részvényei a bejelentésre csaknem 3 százalékos emelkedéssel reagáltak, a jegyzés 600 dollár fölött volt. Az Apple utoljára 1995-ben, vagyis 17 éve fizetett utoljára osztalékot.
Tegnap fontosabb makroadatok nem érkeztek Amerikából, viszont a nyersanyagárak jelentőse mértékben emelkedtek. Az amerikai könnyűolaj bőven 107 dollár fölött áll, a Brent jegyzése 125 dollár fölött van. Az arany ára azonban még lejjebb süllyedt, az unciánkénti jegyzés 1658 dollár , de esett az ezüst ára is, evéssel 32 dollár fölött áll a jegyzés.A forint látszólag különösebb hírek nélkül szépen erősödött.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:46, péntek | Külföld
Ungváron második napja tüntetnek a korrupcióellenes hatóságok függetlenségét korlátozó törvény ellen
2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon
Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.
2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld
Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson
Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.
2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld
Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe
Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának