Városlista
2025. július 26, szombat - Anna, Anikó

Hírek

2019. Szeptember 24. 09:44, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Az autósok ötödét büntették az egyhetes akció alatt

Az autósok ötödét büntették az egyhetes akció alatt

Az ellenőrzött autósok mintegy ötödét büntették meg a rendőrök az egyhetes TISPOL akció alatt, amely során elsősorban a vezetés közbeni mobiltelefon-használatra fókuszáltak.

A szeptember 16. és 22. között tartott akció alatt 20 ezernél is több gépjárművezetőt ellenőriztek, közülük mintegy 4300 ellen indult eljárás – közölte a rendőrség kedden a honlapján.

Utóbbiak harmada (1436 sofőr) nem csatolta be a biztonsági övét, míg negyedük (1177 ember) használta mobiltelefonját vezetés közben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld

Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását

A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.

2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld

Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet

Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.

2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld

Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe

Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.