Hírek
2022. Február 06. 07:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Bakondi: idén eddig 13 600 határsértőt fogtak el Magyarországon
Idén eddig 13 600 határsértőt fogtak el Magyarországon, és 102 embercsempész ellen indítottak eljárást - közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója pénteken az M1 csatornán.
Bakondi György azt mondta: tavaly ugyanekkor körülbelül 7400 határsértőt fogtak el. Ebből az látszik, hogy idén - a korábbiaktól eltérően - a téli időjárás ellenére is nő a migrációs nyomás - emelte ki.
Szerinte ez a tavaszi időszakban is folytatódik majd, ugyanis Törökországban nő az érkezők száma, és ha Afganisztánban tovább romlik a helyzet, még többen érkezhetnek.
Bakondi György hangsúlyozta, a magyar emberek nem szeretnék, ha Brüsszelből diktálnák, kiket kell befogadni Magyarországra, és a kormány szerint is a nemzetállamok hatásköre, kiket engednek be.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.
