Hírek
2018. Június 02. 09:23, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Balázs-Piri Soma, Beke Márk és Ninh Duc Hoang Long nyertek a Virtuózok döntőjét

A kicsik korcsoportjában Balázs-Piri Soma (zongora), a tiniknél Beke Márk (harsona), a nagyok között Ninh Duc Hoang Long (magánének) győzött a Virtuózok, a közmédia klasszikus zenei tehetségkutatója pénteki döntőjében.
A győztesek mellett a kicsik korcsoportjában Abouzahra Mariam (hegedű) és Gertler Teo (hegedű), a tiniknél Bencze Máté (szaxofon) és Urbán Benjámin (zongora), a nagyok között Fekete Tamás (zongora) és Hart Gábor (gitár) lépett színpadra a Duna Televízióban és az M5 kulturális csatornán élőben sugárzott műsorban. A döntőben a Magyar Állami Operaház Zenekara kísérte a versenyzőket Kocsár Balázs vezényletével.
A közönség voksai alapján a következő adásban születik meg a három korcsoport-győztes közül a zenei tehetségkutató idei abszolút nyertese is. A közönség a jövő pénteki adás végéig szavazhat a három korcsoportgyőztes közül a kedvencére sms-ben és a MédiaKlikk Plusz applikáción keresztül.
A döntőben három sztárprodukciót is láthattak a nézők. Perényi Miklós Kossuth-, Liszt- és Prima Primissima-díjas gordonkaművész, korunk egyik legnagyobb csellistája Édouard Lalo csellóversenyének harmadik tételét adta elő. Andreas Ottensamer világhírű osztrák-magyar klarinétművész, a Berlini Filharmonikusok szóló klarinétosa Mozart klarinétversenyének 2. tételét játszotta el. Szentpáli Roland tubaművész és a Virtuózok egyik visszatérő versenyzője, Lukács Gergely egy Vivaldi kettős versenyt játszott.
A zsűri tagja idén is Miklósa Erika Kossuth- és Liszt-díjas operaénekes; Batta András Erkel Ferenc-díjas és Széchenyi-díjas zenetörténész, egyetemi tanár; Kesselyák Gergely Liszt Ferenc-díjas karmester, érdemes művész, a Magyar Állami Operaház tagja; Balázs János Liszt- és Junior Prima-díjas zongoraművész, érdemes művész és Várdai István Liszt-díjas csellóművész.
A Virtuózok negyedik évadának műsorvezetője Morvai Noémi és Bősze Ádám.
Az adás után az M5 kulturális csatornán a fináléba jutott versenyzőkkel és felkészítő tanáraikkal készített beszélgetések láthatók a Virtuózok Személyesen című műsorban, amelynek műsorvezetője Béli Ádám.
Szombaton 9 óra 30 perctől a Bartók Rádióban lesz hallható a Continuo - Kísérjük a Virtuózokat! című műsor Bolla Milán műsorvezetésével.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.
2025. Július 25. 07:44, péntek | Belföld
AM: komplex támogatási program segíti a ragadós száj- és körömfájás sújtotta állattartó telepeket
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.