Hírek
2017. Március 16. 16:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Borúsabb, esősebb idő várható a hétvégén
A hétvégén szelesebb, borúsabb, esősebb idő várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken eleinte túlnyomóan napos lesz az idő, majd délutántól észak felől fokozatosan megnövekszik, megvastagszik a felhőzet, de estig nem valószínű csapadék. A szél általában élénk lesz, a főváros térségében és északnyugaton meg is erősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 Celsius-fok között alakul, de a fagyzugos helyeken ennél hidegebb is lehet. Napközben 12-18 fokig melegszik a levegő.
Szombaton is nagy területen megerősödik a szél. Emellett az ország nagy részén ismétlődő esőre, záporra kell számítani. A leghidegebb órákban plusz 2-7 fok lehet. A nappali maximumok 7-13 fok között alakulnak, északon lesz a hűvösebb, a délnyugati határvidéken a melegebb.
Vasárnap hosszabb napos időszakok inkább csak keleten lehetnek. Szórványosan, majd késő délutántól nyugaton több helyen valószínű eső, zápor. Ekkor is nagy területen erős lesz a légmozgás, amely estére mérséklődik. A minimumhőmérséklet 2-8, a maximumhőmérséklet többnyire 8-13 fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
