Hírek
2019. Március 25. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Bozóttüzek miatt nem jártak a vonatok Cegléd és Szolnok között

Több helyen lángra kapott az avar és a bozót Cegléd és Szolnok vasútállomás között vasárnap délután, a tűz miatt a katasztrófavédelem leállíttatta a vonatközlekedést - tájékoztatta a Mávinform az MTI-t.
A közlemény szerint Cegléd és Szolnok között pótlóbuszok szállították az utasokat. A záhonyi vonal távolsági vonatai kerülővel, Újszász felé közlekedtek.
A Budapest-Cegléd-Szolnok-Debrecen-Záhony fővonalon utazóknak jelentősen hosszabb menetidővel kellett számolniuk.
A katasztrófavédelem az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a nádas és az aljnövényzet kapott lángra a vasúti sínek mentén vasárnap délután Abony közelében. A helyszínre a szolnoki hivatásos tűzoltókat riasztották.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása