Hírek
2021. Augusztus 09. 09:50, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Csaknem 200 helyszínre vonultak a tűzoltók
A vasárnap éjjeli vihar miatt 197 helyszínen kellett beavatkozniuk a tűzoltóknak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn az MTI-vel.
Mukics Dániel telefonon azt mondta, vasárnap a késő esti óráktól riasztották a tűzoltókat viharkárokhoz elsősorban Pest, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megyében, valamint a fővárosban.
Több helyen is fákat csavart ki, elektromos és távközlési vezetékeket rongált meg a viharos szél - tette hozzá.
Országszerte 17 épületben keletkezett kár. Dunaharasztiban és Kisgyőrön villám csapott egy-egy családi házba, amelyek tetőszerkezete kigyulladt - mondta a szóvivő.
Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében még hétfőn reggel is áramkimaradások vannak több fogyasztónál.
Mukics Dániel mindenkit arra kér: ha sérült, leszakadt vezetéket vagy kábelt talál, ne közelítse meg, hanem hívjon segítséget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása
2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld
E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás
Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.