Hírek
2019. Február 11. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csimpánzok szöktek meg karámukból a belfasti állatkertből
Egy kis csapat csimpánz szökött meg a belfasti állatkert csimpánzkarámjából, faágakat használtak létraként, hogy átjussanak a karámot körülvevő falon - írta a The Guardian az állatkerti gondozók közlése alapján.
Egy szombati látogató videofelvételén látszik, amint a majmok vastag faágak segítségével felmásznak a fal tetejére, a filmen látható, hogy egyikük le is mászik a túloldalon.
Alyn Cairns, az egyik gondozó elmondta, hogy viharok tépázták meg a csimpánzok karámjának fáit, ezért tudták a majmok letörni őket és kezdetleges létrafélét építeni belőlük.
Hozzátette, "a csimpánzok intelligens főemlősök, tudják, hogy nem szabad a karámon kívül mászkálniuk, ezért maguktól visszamentek".
Két hete egy kis panda (vörös macskamedve) szökött meg a belfasti állatkertből, amikor nem működött az elektromos kerítés. Egy közeli ház előtt találtak rá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
