Hírek
2020. Május 16. 08:51, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Csökkent az aktív koronavírus-fertőzöttek száma, meghalt 6 beteg

Meghalt 6 idős, krónikus beteg, és 56-tal, 3473-ra emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu szombat reggel.
A kormányzati portálon azt írták: újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést. Az elhunytak száma 448-ra emelkedett. 1371-en már gyógyultan távoztak a kórházból.
Az aktív fertőzöttek száma 1654-re csökkent. Az aktív fertőzöttek 56 százaléka, az elhunytak 77 százaléka, a gyógyultak 61 százaléka budapesti vagy Pest megyei.
Kórházban 570 koronavírusos beteget ápolnak, 45-en vannak lélegeztetőgépen.
Az oldal adatai szerint 10 742-en vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 131 429.
Kiemelték: a védekezés második szakaszában van az ország. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsák az életet. Ezért hétfőtől vidéken és Pest megyében újabb enyhítések lépnek életbe. A Budapestre vonatkozó szabályok kialakításában a kormány megvizsgálja a fővárosi polgármesterek javaslatait.
Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1655 ember) és Pest megyében (467) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér (355), Zala (218), Komárom-Esztergom (184) és Csongrád megye (114). Békés megyében (11) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.