Hírek
2011. Szeptember 13. 14:25, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Durván drágulhat a tej

Jelentősen emelkedhet a kereslet a tej iránt az Európai Unióban, ami a nyerstej-árak emelkedését eredményezheti - írja a Magyar Nemzet. Az azonnali piacon két-három eurócenttel már emelkedtek az árak.
A Terméktanács szerint, ha az áruházláncok 'nem hajlandók lemondani 45-50 százalékos hasznuk egy részéről', akkor a tej fogyasztói ára 5-10 százalékkal is emelkedhet .Emellett megjelent a hazai piacon is egy exportorientált termék-előállításban érdekelt új szereplő, aki várhatóan szintén erős, jelentős tételeket kíván majd vásárolni-ezt közölte a Terméktanács, így a nyerstej-árak növekvő költségét már nem tudják magukra vállalni a feldolgozók. Közben Lassult a termelői árak növekedése. A Központi Statisztikai Hivatal jelentése szerint a júniusi 35,3 százalékról júliusban 24,9 százalékra lassult a mezőgazdasági termelői árak emelkedése.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.