Hírek
2019. Július 25. 13:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre kisebb a pollenek szerepe az allergiában

Egyre kisebb szerepet játszik a pollenek mennyisége abban, hogy mikor, milyen erősségűek az allergiás tünetek – közölte Nékám Kristóf allergológus csütörtökön az M1-en.
A szakértő azt mondta, a pollennek inkább már csak indító szerepe van, a pollenszám változásával nem párhuzamosak a tünetek. Ha például leesik a pollenszám, nem biztos, hogy enyhülnek a tünetek.
Ennek oka a világ és az életmód változása, ezért ahhoz, hogy az allergiahelyzet ne romoljon tovább, a környezetszennyezéssel kell valamit kezdeni – vélekedett.
Hozzátette, jelenleg a magyar lakosság 25-30 százalékát érinti valamilyen allergia.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.