Hírek
2018. Június 17. 05:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Egyre népszerűbb az apák napja

Kezd beépülni a köztudatba az apák napja - mondta Léder László pszichológus, az Apaakadémia alapítója az M1 aktuális csatornán szombaton.
A kutatók szerint a modern társadalmak "apátlan társadalmak": a nő feladata a család, a férfié a pénzkeresés. Ezt meg kellene változtatni, hiszen ez nem működik, a gyerekeknek pszichológiailag ugyanúgy szükségük van az apára, mint az anyára - mondta Léder László.
"Ezt nem lehet megúszni, oda kell tennie magát az apának is. (...) Időt és figyelmet kell szentelni a gyerekeinkre" - jegyezte meg a pszichológus.
Az Apaakadémia előadásokat, beszélgetéseket szervez, a programok ősztől folytatódnak, ezekről az interneten lehet tájékozódni - mondta a szervezet alapítója.
Az apák napját június harmadik vasárnapján tartják, vannak nyugati országok, ahol már több mint egy évszázada.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.
2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld
Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.