Hírek
2019. Május 17. 15:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre többen szenvednek fogínybetegségben
Évről évre egyre többen szenvednek fogínybetegségben, mert nem megfelelő a megelőzés - közölte a Semmelweis Egyetem Parodontológiai Klinikájának igazgatója pénteken az M1-en.
Windisch Péter azt mondta, a fogínybetegségek jól megelőzhetők, de ez nem látszik a lakosság állapotán, mert úgy tűnik, hogy az emberek nem tartják fontosnak. Meg kell értetni velük, hogy a megelőzés, a fogak rendszeres, megfelelő ápolása és a szűrővizsgálatok nagyon fontosak - vélekedett.
Kiemelte, ha valaki rendszeresen jár fogászatra, a fogínybetegség időben felismerhető, így jó eséllyel kezelhető, és nem kell kihúzni a fogat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld
Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben
2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak
Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.
2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld
Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre
2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld
Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
