Városlista
2025. július 26, szombat - Anna, Anikó

Hírek

2011. Július 19. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Eltűnt a Last minute?

Eltűnt a Last minute?

Idén a korábbi évekhez képest jóval kevesebb utolsó pillanatra szóló kedvezménnyel találkozhatunk az utazási irodák kínálatában.

Molnár Judit szerint idén a cégek sokkal jobban megfontolják, hogy az egyes helyszíneken hány szobát foglaljanak le előre. A Magyar Utazásszervezők és Közvetítők Országos Szövetségének szóvivője azt is elmondta, hogy idén a szokásosnál sokkal többen éltek az előutazási kedvezményekkel.

Molnár Judit hangsúlyozta: sokáig túlkínálat volt a piacokon. Az utazásszervezők sokkal több helyet foglaltak le annál, mint amennyire valós kereslet volt. Ez is indokolta, hogy az elmúlt években kiugróan sok Last minute akciót hirdettek az irodák. Ezek általában 5-10, de szélsőséges esetben 30 vagy 40 százalékos kedvezménnyel csábították az utazni vágyókat – tájékoztatott az InfoRádió.

Azonban idén a vállalatok sokkal óvatosabban terveztek, kevesebb helyet hirdettek meg, viszont azok sok helyre már el is fogytak – közölte a szóvivő. Molnár azt is kiemelte: lehet még jó ajánlatokat találni. Ez főleg annak a rétegnek kedvezhet, akik nem igazán az úti célt, inkább az árat nézik a választásnál. Ennek mintegy ellentéteként 2011-ben megjelent egy, az eddigieknél jóval nagyobb csoport, akik már nagyon előre gondolkodtak, és éltek az előutazási kedvezményekkel.

A szóvivő nem okozott meglepetést, mikor a legkedveltebb üdülőhelyeket vette sorba: Törökország, Horvátország, Spanyolország, Olaszország. Meglepő lehet viszont, hogy a magyarok a súlyos problémák ellenére továbbra is szívesen utaznak Görögországba. Igaz, általában az ország északi részébe, és a szigetekre, és nem Athénba.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: utazás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.

2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld

Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát

Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei

2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld

Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása

Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása