Városlista
2025. július 25, péntek - Kristóf, Jakab

Hírek

2024. November 08. 06:00, péntek | Külföld
Forrás: MTI

EPC-csúcs - Volodimir Zelenszkij: a tűzszünet jelenleg nem jelentene megoldást

EPC-csúcs - Volodimir Zelenszkij: a tűzszünet jelenleg nem jelentene megoldást

A tűzszünet jelenleg nem jelentene megoldást az orosz-ukrán háborúban, mert nem garantálná, hogy Ukrajna szuverenitása, függetlensége visszaállhat

- mondta az ukrán elnök az Európai Politikai Közösség (EPC) budapesti csúcstalálkozója után.

Volodimir Zelenszkij sajtótájékoztatón hangsúlyozta: senki nem tudja, mi jönne most egy tűzszünet után, és az valójában nem jelentené a háború befejeződését. "Tiszteletben tartom azon európai vezetők véleményét, akik a mielőbbi tűzszünetet szorgalmazzák, de ennek jelenleg nincsenek meg a feltételei. Trump megválasztott amerikai elnökkel át kell majd tekintetünk, miként gondolja ő a háború gyors befejezését, amiről beszélt".

Az ukrán elnök egy kérdésre válaszolva azt mondta, az Oroszország elleni szankciók keretében a befagyasztott mintegy 300 milliárd dollárnyi orosz vagyont Ukrajna felfegyverzésére, iparának újjáépítésére lehetne költeni. "Az orosz agresszió eddig 800 milliárd dollár értékű rombolást okozott számunkra".

Címkék: zelenszkij

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 25. 07:42, péntek | Külföld

Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon

Az amerikai kormány felfüggeszti részvételét a gázai tűzszünetről szóló tárgyalásokon és hazarendeli az Egyesült Államok delegációját a Dohában zajló egyeztetésekről - jelentette be Steve Witkoff különleges elnöki megbízott.

2025. Július 24. 07:32, csütörtök | Külföld

Ukrán elnök: Kijev azonnali és teljeskörű tűszünetet fog követelni az orosz féltől az isztambuli tárgyaláson

Azonnali és teljeskörű tűzszünethez fog ragaszkodni az ukrán küldöttség az orosz féllel szerdán tartandó újabb isztambuli tárgyalási fordulón - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Facebook-oldalán.

2025. Július 23. 07:32, szerda | Külföld

Donald Trump szerint a nem túl távoli jövőben létrejöhet látogatása Pekingbe

Donald Trump szerint a \"nem túl távoli jövőben\" létrejöhet látogatása Pekingbe, eleget téve Hszi Csin-ping kínai elnök meghívásának