Hírek
2018. Május 03. 13:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: police.hu - fotó: pixabay illusztráció
Erdőben töltötte egy eltévedt, kisgyerekes család az éjszakát

Az erdőben töltötte az éjszakát egy eltévedt család Bakonybél mellett. A rendőröknek végül sikerült megtalálniuk.
A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjába május elsején 9 óra 42 perckor egy férfi tett bejelentést, hogy feleségével, valamint 5, 8 és 10 éves gyermekeivel a Bakonybél melletti erdőben tett kirándulásuk során előző nap eltévedtek, és az éjszakát az erdőben töltötték.
Az apa elmondta, hogy április 30-án 18 óra körül érkeztek a község melletti erdőhöz, ahol kocsijukkal addig mentek a fás területen, amíg lehetett. Onnan a felesége, a fia és az egyik lánya gyalog indultak tovább, míg ő és a harmadik gyermekük az autónál maradt. Az anya a gyermekekkel eltévedt, majd az apa a másik lányukkal a keresésükre indult, melynek következtében elszakadtak egymástól. A férfi a kislánnyal másnap délelőtt kiért az erdőből, és egy vendégháztól kért segítséget.
A Veszprémi Rendőrkapitányság tíz járőre a bejelentést követően a helyszínre sietett, ahonnan az apa által megjelölt erdős részre indultak. A rendőrök egy helyi vadász segítségével a keresés megkezdésétől számított fél órán belül Németbánya külterületén megtalálták az eltévedt család többi tagját, és épségben a bakonybéli vendégházba szállították, ahol a tulajdonos élelmet és pihenőhelyet biztosított számukra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.