Hírek
2016. Szeptember 16. 11:27, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Ezrek nem használtak biztonsági övet az utakon a napokban
Majdnem 3500 közlekedési jogsértést tárt fel a rendőrség három nap alatt, a keddtől csütörtökig tartó országos akciója során - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon pénteken.
Azt írták, hogy a passzív biztonsági eszközök - a biztonsági öv, a gyermekbiztonsági rendszerek és a bukósisak - használatát ellenőrizték kiemelten.
A rendőrök 3452 alkalommal tapasztalták a biztonsági öv használatának elmulasztását, túlnyomórészt - 3033 esetben - a járművezető volt az, aki nem kapcsolta be az övét. A gyermekbiztonsági rendszert 25-en nem használták, míg 13-an bukósisak nélkül közlekedtek.
A hatóságok 26-szor intézkedtek közbiztonsági jellegű jogsértések - vagyon elleni, valamint kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények - gyanúja miatt, ebből 9-szer körözött személyt fogtak el - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
