Hírek
2019. Október 26. 18:17, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Faládákba bújtatott határsértőket tartóztattak fel Nagylaknál
Faládákba bújtatott határsértőket lepleztek le egy tehergépkocsi közös ellenőrzése során Nagylaknál a magyar és román határrendészek.
A román rendszámú, egy román állampolgár által vezetett jármű péntek este jelentkezett határátlépésre a nagylaki közúti határátkelőnél. Menetlevele szerint a jármű raklapokat szállított Ausztriába, de rakterében hat nagyméretű faláda is volt, amelyekből húsz, iratok nélküli határsértő került elő.
A tizenhét férfiból és három nőből álló csoport tagjai iráni, afganisztáni, szomáliai és indiai állampolgároknak mondták magukat, és azt állították, hogy Nyugat-Európába próbáltak eljutni.
Az illegális migránsok ellen tiltott határátlépésért, a román gépkocsivezető ellen pedig embercsempészés gyanújával kezdeményeztek eljárást, ügyükben a román hatóságok járnak el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld
Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában
Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t
2025. Július 16. 07:35, szerda | Belföld
Ingatlan.com: a munkaerőpiacon is változást hozhat az Otthon Start program
2025. Július 16. 07:34, szerda | Belföld
Lázár János: Magyarország újra édesvíz-nagyhatalom lehet
Magyarország egykor édesvíz-nagyhatalom volt, és újra az lehet - írta az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2025. Július 16. 07:30, szerda | Belföld
Airbus: Európa legmodernebb helikopterflottája a magyar
Megérkezett az utolsó két Airbus H225M típusú helikopter és ezzel teljessé vált a Magyar Honvédség közepes kategóriájú, többfeladatú helikopterflottája.