Hírek
2022. November 24. 12:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Fedett nyomozó buktatta le a speed-el kereskedő vádlottakat

Kábítószer-kereskedelem bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Megyei Főügyészség négy várpalotai férfival szemben, akik közül hárman a cselekményüket olyan mennyiségű kábítószerre követték el, hogy az a bűncselekmény legsúlyosabban minősülő esetét valósítja meg.
A vádirat szerint a legidősebb, 48 éves férfi 2021-ben kábítószerrel kereskedett Várpalotán, melyhez részben sógorától, részben ismeretlen személytől szerezte be a drogot, melyet azután a vele szorosan együttműködő és rendszeres anyagi haszonszerzésre törekvő 33 éves társa hozott forgalomba, akit ebben a bátyja segített.
A 33 éves elkövető előbb csak saját fogyasztásra vásárolt a férfitől, majd nagyobb tételeket kezdett el venni, hogy azokat továbbértékesítse. Vásárlói között azonban egy fedett nyomozó is volt, akinek 2021 augusztusában összesen mintegy 300 gramm speed-et adott el.
A 33 éves vádlottat a kábítószer kereskedelmében a fivére segítette, akivel egy veszprémi bérelt garázsban tárolták a kábítószert és a kiméréséhez, porciózásához szükséges eszközöket. A rendőrség 2021 augusztusában a garázst átkutatta, és a jelentős mennyiségű kábítószernek minősülő ecstasy tablettákon túl szintén jelentős mennyiségű új pszichoaktív anyagokat is talált a testvérpárnál.
Az ügyészség a vádiratában mind a négy elkövetővel szemben fegyházbüntetés kiszabását és a közügyek gyakorlásától történő eltiltásukat indítványozta, melyen túl a 48 és a 33 éves férfival szemben pénzbüntetés kiszabására és a kábítószer kereskedelmével szerzett bevételeik erejéig vagyonelkobzás alkalmazására is indítványt tett.
A fotó a lefoglalt kábítószerről készült.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.