Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2024. December 04. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Fél évvel meghosszabbították a kamatstopot

Fél évvel meghosszabbították a kamatstopot

A Magyar Közlönyben megjelent a kamatstop meghosszabbításáról szóló jogszabály. A kormány megvédi a családokat – nyilatkozta az MTI-nek Palóc André, a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője.

A kamatstop 291 ezer szerződés esetében nyújt védelmet a családok számára, őket a kormány a jövőben is meg fogja védeni, ugyanis a kamatstopot 2025. június 30-ig meghosszabbította.

Ez azt jelenti, hogy a kamat a következő fél évben sem emelkedhet, amellyel 20 milliárd forint marad az emberek zsebében.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője emlékeztetett,

a kormány a kamatstop 2022. januári bevezetése óta már 300 milliárd forintnyi kamatteher megfizetésétől óvta meg a családokat.
Továbbá Palóc André rámutatott, a kormány 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akciótervének egyik legfontosabb pillére a megfizethető lakhatás biztosítása.

Ennek értelmében a családokat támogató intézkedések köre új elemekkel bővül, így a kamatstop mellett többek között jövőre, saját döntés alapján, az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások is felhasználhatók lakhatási célra, valamint havonta 150 ezer forintos béren kívüli juttatásban részesülhetnek a fiatalok lakástörlesztőjük vagy albérleti díjuk megfizetésére.

Az NGM szóvivője végezetül aláhúzta, az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv intézkedései és a kamatstop meghosszabbítása megvédi a magyar családokat és széleskörűen segíti a megfizethető lakhatást és a otthonteremtést.

Címkék: kamatstop

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.