Hírek
2020. Január 31. 06:13, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték Alsószentmárton polgármesterét

Felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés miatt jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a Baranya megyei Alsószentmárton független polgármesterét.
A Pécsi Törvényszék az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írta, hogy másodfokon meghozott ítéletével a bíróság helybenhagyta a Siklósi Járásbíróság nyáron meghozott határozatát.
Ennek értelmében Budai Lászlót, Alsószentmárton 2019 őszén újraválasztott független polgármesterét felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés miatt nyolc hónap börtönre és 1 millió 248 ezer forint erejéig vagyonelkobzásra ítélték; a bíróság a szabadságvesztés büntetésének végrehajtását egy évre felfüggesztette.
A bírósági közlemény szerint a polgármester a 2014-es megválasztását követően úgy határozott, hogy az önkormányzati épületek takarításával a feleségét bízza meg. A településvezető utasítására a falu alpolgármestere - az ügy másodrendű vádlottja - kötött megbízási szerződést a nővel.
A feleség a takarítást napi két munkaórában végezte el, viszont ezért teljes munkaidős fizetést, nettó 130 ezer forintot kapott. A bíróság megállapítása szerint 2014 és 2016 között az önkormányzat a megbízási szerződések alapján közel két és félmillió forintot fizetett ki a polgármester feleségének, ez pedig több mint havi 116 ezer forinttal haladta meg a munkáért járó indokolt havi összeget.
Az ügy másodrendű vádlottját hűtlen kezelés miatt mondta ki bűnösnek a bíróság, ezért őt 200 ezer forint pénzbüntetésre ítélték, emellett szintén 1 millió 248 ezer forint erejéig rendeltek el vele szemben vagyonelkobzást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.