Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2011. Augusztus 22. 07:17, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Félnek a fedél nélküliek

Félnek a fedél nélküliek

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke szerint elfogadható és támogatható, hogy a kormány hatósági eszközökkel kívánja ellenőrizni a hajléktalanok által lakott területeket.

Vecsei Miklós ugyanakkor hozzátette: sok fedél nélkül élő fél, ezért többen más lakhelyet kerestek.

A szakember a csepeli gyilkosság kapcsán azt mondta: a hajléktalanok inkább áldozatok, mint elkövetők.

Egyelőre nem kapott hivatalos értesítést a Magyar Máltai Szeretetszolgálat arról, hogy a csepeli gyilkosságok után a miniszterelnök arra utasította volna a belügyminisztert: a hatóság ellenőrizze a hajléktalanok által lakott területeket - közölte az Inforádió. A szervezet alelnöke szerint félnek az akciótól a hajléktalanok, ezért sokan elhagyták eddigi lakhelyüket. Vecsei Miklós a csepeli gyilkosság kapcsán azt mondta: keveset tudnak az ügyről, így azt sem, kik az áldozatok. Mindenesetre a hajléktalan emberek inkább áldozatok, mint elkövetők - hangsúlyozta a szakértő, aki emlékeztetett arra: gyakran fordul elő, hogy gazdasági bűncselekmény elkövetésekor ismeretlen tettesek visszaélnek a fedél nélkül élők személyes irataival.

OririentPress Hírügynökség

Címkék: hajléktalan

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.