Hírek
2016. Február 14. 05:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Fényterápia és a mozgás is segíthet a téli depresszió leküzdésében

A fényterápia, a sport és a fokozottabb társasági élet is segíthet az úgynevezett téli depresszió leküzdésében - mondta Lakatos László pszichiáter szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában.
A pszichiáter szerint a téli időszakban sokak számára jelenthet problémát a télen jelentkező levertség, amit már a tavasz beköszönte előtt lehet kezelni.
A téli depresszió tünetei általában a megváltozott életmód, táplálkozás és hangulati állapot - tette hozzá.
A fent említett fényterápia - amely lényege egy pontosan meghatározott spektrumú fény besugárzása - Magyarországon alig elérhető, viszont a mozgás és a társasági élet fokozása igen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Életmód
Tíznapos országjárásra indult az első születésnapját ünneplő Csukás Meserádió
Tíznapos országjárásra indult az egyéves születésnapját ünneplő Csukás Meserádió; a turné Veszprémből indult hétfőn, ahol játékos programok, köztük a közmédia munkatársainak meséi várták az óvodás korú gyerekeket.
2025. Szeptember 08. 07:09, hétfő | Életmód
Kapu Tibor: a HUNOR programmal a kormány esélyt adott a magyar űrkutatás kibontakozásának
2025. Szeptember 07. 08:41, vasárnap | Életmód
Boldoggá avatták Bódi Mária Magdolna vértanút Veszprémben
Szüzet emelt ma oltárra az egyház, Bódi Mária Magdolna szűz és vértanú 24 éves sem volt, amikor életét áldozta a hitért és a tisztaságért
2025. Szeptember 06. 09:09, szombat | Életmód
Hetedik alkalommal hirdették meg a Magyarország 365 fotópályázatot
Hetedik alkalommal hirdették meg a Magyarország 365 fotópályázatot, melyre hat kategóriában várják a professzionális és amatőr fotográfusok felvételeit október 19-én éjfélig.