Hírek
2011. Szeptember 09. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Folyamatosan emelkedik a végrehajtások száma Magyarországon
Az ingatlan árveréseket követő kilakoltatások száma idén az első félévében – ellentétben az eddig napvilágot látott több ezres, 100 ezres számokkal – 120 alatt maradt.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara statisztikái alapján 2011 első félévében az MBVK-hoz beérkezett ügyek száma összesen 198.166 volt, ami 23 százalékos emelkedést jelent a tavalyi év azonos időszakában beérkezett 160.518 ügyhöz képest. A végrehajtási ügyek többsége „kis követelés”, ami nem éri el a százezer forintos összeghatárt, és mindössze 20 százalékban beszélhetünk 500 ezer forint feletti követelésről.
Az úgynevezett „kis követelések” többnyire közüzemi tartozásból állnak össze: víz, áram, gázdíj, valamint mobilszolgáltatónál és parkoló társaságnál be nem fizetett tartozás. Ingatlan árverésre 2011 első félévében a végrehajtási ügyek 0,6 százalékban, összesen 1.376 alkalommal került sor, az ingatlan árverések nagyjából 50 százaléka volt lakóingatlan árverés. Idén az eddig foganatosított kilakoltatások száma – ellentétben az eddig napvilágot látott több ezres, esetenként 100 ezres számokkal – 120 alatt maradt, ami nagyságrendileg megegyezik az előző években tapasztaltakkal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 07:37, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: újabb beruházásokat hajt végre Magyarországon az amerikai Scrub Daddy és Formlabs
2025. December 18. 07:35, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor háború miatti baloldali megszorításokról beszélt
A magyarok nem akarják, hogy a háború miatt növekedjenek a terheik és elutasítják a baloldali megszorításokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára szerdán feltöltött videóban.
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
