Hírek
2017. Március 09. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu
Folyamatosan más nevet használó nigériai migránst keresnek

Csoportos garázdaság miatt elfogatóparancsot adott ki a bíróság egy Budapesten élő nigériai férfi ellen, aki korábban azzal akadályozta az eljárást, hogy mindig más nevet használt
- hangzott el az M1 aktuális csatornán szerda este. A Híradó tudósítása szerint még 2011 nyarán Józsefvárosban, a Somogyi Béla és a Stáhly utca sarkán verekedett össze három nigériai férfi. Először csak dulakodtak, aztán ököllel estek egymásnak, miközben egyikük autóját is összerugdosták. Csoportos garázdaság miatt ketten felfüggesztett börtönbüntetést kaptak. Harmadik társuk ellen viszont, akinek nem voltak okmányai és hetente más nevet mondott, a bíróság megszüntette az eljárást, arra hivatkozva, hogy tisztázatlan a személyazonossága.
A Fővárosi Főügyészség felülvizsgálati indítvánnyal fordult a Kúriához. Bagoly Bettina, az ügyészség szóvivője az M1-nek nyilatkozva azt mondta: nem lehet az eljárás lefolytatásának akadálya, ha kétséges valakinek a személyazonossága, de a bűncselekmény elkövetőjeként azonosítható.
Mivel a Kúria az ügyészséggel értett egyet, a Pesti Központi Kerületi Bíróság szerdára új tárgyalást tűzött ki a nigériai férfi ügyében. Mivel a vádlott a szabályos idézés ellenére nem jelent meg, elfogatóparancsot adtak ki ellene - hangzott el az M1-en.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld
A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt
A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.
2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld
Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba
Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. Július 26. 09:57, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát
Nemzetben gondolkodni azt jelenti, hogy nagyobb összefüggésben tekintjük a magyarság sorsát, semmint az akaratunk ellenére meghúzott államhatárokon belül élő magyarság szempontjai és érdekei
2025. Július 26. 09:51, szombat | Belföld
Kövér László: a keleti nyitás sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása
Magyarország számára a keleti nyitás politikájának sikertörténete a kínai-magyar kapcsolatok alakulása