Hírek
2017. Október 13. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a napsütéses, száraz idő a hétvégén is
Még a hétvégén is többfelé 20 Celsius-fok körül alakulnak a hőmérsékleti maximumok, sok lesz a napsütés, csapadék pedig nem várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken az ország nagy részén több órára kisüt a nap. A középső területeken viszont többfelé megerősödik, a magasabb helyeken néhol viharossá is fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 8 és 13, a legmagasabb hőmérséklet 16 és 22 fok között alakul.
Szombaton hajnalban pára- és ködfoltok képződhetnek. Napközben sok lesz a napsütés és csak helyenként élénkülhet meg a légmozgás. A leghidegebb órákban 3-9 fok lehet, napközben 16-21 fokig melegszik fel a levegő.
A vasárnapra virradó éjszaka képződő köd gyorsan feloszlik. Napközben nagyrészt derült vagy gyengén felhős lesz az ég. A minimumhőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű. A nappali maximumok 17 és 23 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
