Hírek
2011. Július 28. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Gázár: az egyetemes szolgáltatás ára nem változik

A fejlesztési miniszter módosította a földgáz rendszerhasználati díjakat, amelyek nem hoznak változást az egyetemes szolgáltatás árában, így a Széll Kálmán Terv céljainak megfelelően nem növekednek a lakossági terhek.
A fogyasztók által fizetendő gázdíj a rendszerhasználat (ezek között a földgáz-elosztás) mellett a földgáz-molekula díját és a szolgáltató árrését is tartalmazza. A lakossági fogyasztóknak ennek a három tételnek az összegét kell megfizetniük gázszámlájukban. Annak ellenére, hogy a földgázelosztási díjak változtak 2011. július 1-jétől, a három tétel összege továbbra is megegyezik a 2011. július 1-jét megelőző időszak tételeinek összegével (így a lakossági gázár nem emelkedik a módosítás eredményeként), mivel átstrukturálás történt. Az egyetemes szolgáltatás ára tehát 2011. július 1-jétől a Kormány Széll Kálmán Tervben foglalt céljaival összhangban nem változott.
A földgázelosztási díj olyan rendszerhasználati díj, amelyet a földgáz belső piacára vonatkozó közös szabályokról szóló európai uniós irányelv értelmében a tagállamok energetikai hatóságai egyedi hatósági határozatban adnak ki 2011. március 3-tól. Az irányelv végrehajtására a földgázellátásról szóló törvény rendelkezései szerint 2012. január 1-jével kerül sor, tekintettel arra, hogy a jelentős számú határozat kiadásának előkészítése a Magyar Energia Hivatal részéről felkészülési időt igényel. Eddig az időpontig a földgázellátásról szóló törvény biztosítja a nemzeti fejlesztési miniszternek a jogot a díjak rendeletben történő megállapítására, amely jogkör 2012. január 1-jével megszűnik.
Erre az átmeneti időre vonatkozó rendeletalkotási jogot az atomenergiáról szóló 1996. évi CXVI. törvény, valamint a fegyveres biztonsági őrségről, a természetvédelmi és a mezei őrszolgálatról szóló 1997. évi CLIX. törvény módosításáról szóló törvényhez június 27-én, az Országgyűlés Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottsága által benyújtott módosító javaslat biztosítja a nemzeti fejlesztési miniszternek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában