Hírek
2016. Február 02. 08:01, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Hétfőtől csak adószámmal rendelkező sofőr vezethet Uber-autót

Hétfőtől csak az a sofőr dolgozhat az Ubernek, aki az adószámát és adatait feltöltötte a cég platformjára - közölte az Index online hírportál hétfőn.
Kiemelték: a cég a januári budapesti taxistüntetésekre, valamint a magyar kormány elvárásaira reagálva dolgozta ki akciótervét, amely tartalmazza többek között, hogy február elsejétől az Uber rendszere minden egyes utazásról elektronikus, áfás számlát állít ki az autóspartner nevében.
Ez a számla megfelel a magyar előírásoknak - tették hozzá.
Az online hírportál információi szerint a cég akciótervében arra is rámutatott, hogy az Uber rendszerében nincs feketefuvar, hiszen a szolgáltatás használata készpénzmentes, az Uber-sofőrök bevételeiket magyarországi bankszámlájukra utalva kapják meg.
Továbbá a cég azt is hangsúlyozta, hogy aki igénybe veszi az Uber szolgáltatását, annak biztosítása is van, ugyanis 5 millió dollár, közel másfél milliárd forint értékű felelősségbiztosítás fedez minden uberes utazást - olvasható az Indexen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.