Városlista
2025. október 26, vasárnap - Dömötör

Hírek

2015. Szeptember 13. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Hetven éves férfi rabolt csuklyában Salgótarjánban

Hetven éves férfi rabolt csuklyában Salgótarjánban

Egy csuklyát viselő 70 éves férfi tört be Salgótarjánban egy családi házba szombaton, az elkövetőt egy órán belül elfogták - közölte az MTI-vel a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Dankóné Nagy Éva elmondta: a salgótarjáni rendőrkapitányságon személyesen tett bejelentést hajnalban egy idős férfi, mert családi házának szobaablakát egy fején fekete csuklyát viselő ismeretlen benyomta, a szekrényen elhelyezett pénzét ellopta. A mozgásra felébredő sértettet a tettes fojtogatni kezdte és további pénzt követelt tőle, majd a lakás ablakán keresztül elmenekült. A rendőrök azonnal megkezdték az adatgyűjtést, és otthonában elfogták az elkövetéssel gyanúsított 70 éves T. Gábort. Kabátja zsebében megtalálták az ellopott pénzt, valamint lefoglalták a bűncselekmény elkövetéséhez használt kötött sapkát és kesztyűt is.

A szóvivő közölte: a férfit, aki beismerő vallomást tett, őrizetbe vették és kezdeményezik előzetes letartóztatását.

Címkék: rabló, salgótarján

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 26. 07:52, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a téli időszámítás

Ma kezdődik a téli időszámítás, az órákat hivatalosan hajnali háromról két órára állítják át.

2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld

Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat

A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.

2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről

Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség