Hírek
2017. Július 03. 07:19, hétfő |
Sport
Forrás: mti - fotó: facebook.com/SzonyiFerencVersenynaplo/
Hihetetlen teljesítmény: egyedül Szőnyi Ferenc ért célba a 480 kilométeres Himalája maratonon

Egyedül Szőnyi Ferenc magyar ultratriatlonista tudta teljesíteni a Himalája hágóin megrendezett, 480 kilométeres Hell Ultra Running versenyt - számolt be az M1 aktuális csatorna vasárnap.
A versenyen 120 óra alatt kellett lefutni 480 kilométert, 10 ezer méteres szintemelkedéssel. A világ legnehezebb futóversenyének nevezett versenyen még soha senki nem futott végig. Most három induló volt, közülük is egyedül Szőnyi Ferenc ért célba.
Az összetett ultratriatlon-világbajnok 53 éves magyar sportember pénteken érkezett haza Magyarországra.
Szőnyi Ferenc az M1 aktuális csatornán elmondta, hogy sok ultratávon indult már. Erre a versenyre már tavaly is hívták, de akkor még nem készült fel. Most sok "rávezető" versenyen vett részt, legutóbb a Békéscsaba-Arad 100-100 kilométeres futáson.
Kitért arra, hogy egy ilyen hosszú távú versenyen, mint a himalájai, fontos a táplálkozás is. Úgy alakította étrendjét, hogy minél kevesebb táplálékot vigyen be szervezetébe: napi egy banánt, három tojást, egy kis édességet és sok folyadékot fogyasztott.
Szőnyi Ferenc úgy fogalmazott: "voltak fájdalmak, küzdelmek". Volt hó, eső, jég, hideg, meleg, 5300 méteren az oxigénhiány jelentette a legnagyobb kihívást, de igazi holtpont nem volt. "A precíz felkészülés és a koncentráció meghozta gyümölcsét" - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:26, kedd | Sport
Magyar-portugál - Rossi: a világ egyik legerősebb csapata lesz az ellenfelünk
Marco Rossi szövetségi kapitány ugyan a világ egyik legerősebb csapatának tartja a portugált, ennek ellenére bízik abban, hogy a magyar labdarúgó-válogatott jó eredményt érhet el a keddi világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport
Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.
2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr
A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként
2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport
Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.