Hírek
2014. Augusztus 07. 06:00, csütörtök | Belföld
Hitelfelvétel közös tulajdonú házra? – jogos kérdés

Ha közös tulajdonú ház esetében az egyik fél már vett fel hitelt az ingatlanra, akkor a másik már nem is tud? Erre keresi a választ egy olvasónk. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Van egy közös tulajdonú házam édesanyámmal, amelyre édesanyám, természetesen az én hozzájárulásommal hitelt vett fel svájci frankban (sajnos). Ez idáig nem is jelentene számomra gondot, mert fizetik rendesen. DE. En nem abban a házban lakok es nem is én vagyok a hitel úgymond haszonélvezője valamint nem is az én pénztárcámat terheli a törlesztő részletek fizetése. A bankok viszont szoba sem állnak velem. Szóval van e valamilyen olyan megoldás, amivel én is boldogulhatnék vagy teljesen meg van kötve miattuk a kezem?
2014. 06. 22.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Amennyiben a banki hitelszerződés keretében hozzájárult ahhoz, hogy az igénybe vett hitel fedezetéül szolgáljon az ingatlannak az Ön tulajdonában álló része is, akkor – attól függetlenül, hogy Ön a haszonélvezője-e a felvett hitelnek – ez a kötelezettség a hitel lejártáig terheli a teljes ingatlant. Nem egészen világos, hogy a levelében mit jelent az a kitétel, hogy a bankok szóba sem állnak Önnel, de ha azt, hogy fedezetül egy újabb hitel felvételéhez már nem fogadják el a megterhelt ingatlant, akkor ez sajnos a hitel lejártáig így is marad. Megoldást csak a jelenleg fennálló hitelszerződés módosítása jelenthetne, ha a bank valamilyen egyéb fedezetet fogadna el, s akkor esetleg az Ön illetősége szabadulhatna a kötelezettségből. Ha azonban ilyen nincs, akkor a hajdani kötelezettségvállalásnak viselnie kell a következményeit.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Ócsai József
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.