Hírek
2013. Március 01. 13:16, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Hivatalos: az új Jeep Cherokee megmutatja magát
Merészet lép a Jeep az új Cherokee formatervével, ugyanis a jól megszokott arc helyett ezúttal merőben új formákkal jelentkezik az amerikai gyártó. Kérdés, hogy a vásárlók és a márka, valamint a típus rajongói mit szólnak a radikálisabb átszabáshoz, az első visszhangok egyelőre inkább vegyesek a terepjáróval kapcsolatban.
A Jeep új formanyelvének vezére lehet a Cherokee új generációja, amely hivatalosan a New York-i Autószalonon mutatkozik be. A futurisztikus amerikai méret tekintetében is nagyot ugrik előre. A formaterv mindig is szubjektív téma volt, amelyet az új Cherokee remekül bizonyít.
A vélemények nem is lehetnének különbözőbbek róla, ami talán nem rossz ómen egy több szempontból is stagnáló márka számára. Mindenesetre a futurisztikus arcot is a típusra már jó ideje jellemző hűtőmaszk és jó adag króm dobja fel, így összhatásában mégis kapunk egy kis Amerikát az új generációval is. Bár a hivatalos közlemény meglepően szűkszavúan nyilatkozik, nem nehéz kitalálni, mit rejt majd a típus motortere. A benzinesek terén – legalábbis a tengerentúlon – egy 2,4 literes négyhengerest és egy 3,2 literes V6-ost találhatunk. Az európai kínálat szinte biztosan megkapja a nagyobb testvérben található háromliteres dízelt, a hozzá kapcsolt nyolcfokozatú bolygóműves automatával együtt.
A Cherokke gyártása az amerikai Toledo városában történik majd, az április eleji leleplezést követően pedig 2013 harmadik negyedévében kerül a szalonokba a futurisztikus mindenes.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Belföld
Az erős szél miatt országosan háromszáz káresethez riasztották a tűzoltókat
A Benjamin elnevezésű ciklon viharos széllel vonul át az országon, kora délutánig országosan háromszáz káresetet számoltak fel a tűzoltók - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken az MTI-vel.
2025. Október 25. 08:46, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a budapesti békecsúcs nem került le a napirendről
Európában is pontosan tudják, hogy a békecsúcs nem került le a napirendről, az időpontja kétséges, de hogy lesz, afelől nincs kétség
