Városlista
2025. szeptember 9, kedd - Ádám

Hírek

2023. Február 11. 07:48, szombat | Belföld
Forrás: mti

HM: Magyarország légterét nem sértették meg az orosz rakéták

HM: Magyarország légterét nem sértették meg az orosz rakéták

Magyarország légterét nem sértették meg az orosz rakéták - írta a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-hez péntek este eljuttatott közleményében.

A közlemény felidézi: sajtóhírek szerint pénteken az oroszok a Fekete-tengerről indítottak rakétákat, kiterjedt támadást intézve ezzel Ukrajna ellen. Az orosz Fekete-tengeri flottából kilőtt két Kalibr cirkálórakéta Ukrajna nyugati tartományait célozta.

Magyarország légterét a szóban forgó rakéták nem sértették meg - közölte a minisztérium.

"Hazánk továbbra is a béke pártján áll, életeket menteni csak békével lehet és arra buzdítja az érintett feleket, hogy tárgyalóasztalhoz ülve rendezzék a konfliktusokat. Haditechnikai- valamint az élet kioltására alkalmas eszközökkel, fegyverekkel Ukrajnát továbbra sem támogatjuk és ilyen szállítmányokat a magyar-ukrán határon nem engedünk át. Ugyanakkor hazánk a történelmének legnagyobb humanitárius segítségét nyújtja Ukrajnának. Ez a háború emberek ezreinek értelmetlen halálát okozza, amit Magyarország nem támogat" - áll a HM közleményében.

Címkék: háború, rakéta

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld

Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon

Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.

2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul

A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.