Hírek
2011. December 21. 16:14, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Hogyan hat a madárdal a mentális egészségünkre?

Természetvédők kezdeményezték azokat a kutatásokat, amelyeknek azt vizsgálják, hogy a madárdal jótékonyan hat-e az emberek mentális egészségére.
Annak ellenére ugyanis, hogy sokan számolnak be arról: kreativitásukat felélénkíti, lelki nyugalommal tölti el őket a madarak éneke, eddig még nem született tudományos tanulmány a témában.
A kutatások során a szakemberek terepen és laboratóriumban is dolgoznak majd, valamint kérdőíveket töltetnek ki a résztvevőkkel. A kutatók elmondták: eddig már több ízben is tanulmányozták azt, hogy a természet közelsége hogyan hat a betegek életminőségére, a természeti hangok hatását azonban még nem térképezték fel teljesen - írja a BBC.
A mostani kutatásokkal a cél az, hogy kiderítsék, van-e bármilyen jótékony hatása a madárdalnak az emberek hangulatára, lelki nyugalmára, és amennyiben igen, úgy pontosan melyik fajok éneke a legalkalmasabb arra, hogy megnyugtasson minket. Emellett arra is fény derülhet, hogy gyógyíthatóak-e a madárdallal mentális problémák.
A tudósok szerint nagy az esély arra, hogy munkájuk pozitív eredménnyel zárul, mivel korábban néhány alkalommal már sikerült bebizonyítani, hogy bizonyos természeti hangok csökkenthetik a stressz káros hatásait. A projekt három évig tart majd, eredményeket azonban valószínűleg már korábban is közölnek majd a szakemberek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 08. 09:10, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Miniszter: A magyar üzemanyagárak kedvezőbbek a környező országokénál
A magyar üzemanyagárak továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2025. Június 08. 09:09, vasárnap | Belföld
A viharjelzés követésére hívja fel a figyelmet a Balatonnál vasárnap a meteorológia
2025. Június 08. 09:08, vasárnap | Belföld
Lázár János: teljes összegű kártérítést fizet a MÁV-csoport a balatoni vonal szombati károsultjainak
2025. Június 08. 09:07, vasárnap | Belföld
Meteorológia: vasárnap hőségzáró hidegfront érkezik erős, viharos széllel
Az idei első hőhullámnak lassan vége, a vasárnap érkező markáns hőségzáró front a felfrissülés mellett erős, viharos szelet és zivatarokat is hoz - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.