Hírek
2018. Május 07. 18:22, hétfő |
Sport
Forrás: mti
Hosszú Katinka júniusban visszatér, s az Eb-n is ott lesz

Hosszú Katinka júniusban tér vissza a versenyzéshez, és várhatóan a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon is indul majd.
A háromszoros olimpiai bajnok többek között erről is beszélt abban az interjúban, amelyet egyik szponzorának, a Huaweinek adott.
"Úgy érzem, hogy fizikálisan és mentálisan is szükségem volt erre a szünetre. Bár nem egy előre tervezett, nagyon vidám szünetről volt szó, de attól függetlenül jókor jött" - fogalmazott a 29 éves klasszis.
Hosszú a tavaly decemberi rövidpályás Eb-n versenyzett legutóbb, azt követően magánéleti problémák miatt hónapokat hagyott ki. Mint elmondta, idén először a Mare Nostrum sorozatban júniusban ugrik majd medencébe.
"Szeretném a korábbi stratégiát folytatni, bár azt valószínűleg átgondolom, hogy hány versenyre és hova megyek el, mert néha sok volt, hogy öt héten át folyamatosan versenyeztem. Az azonban biztos, hogy ez a módszer, a versenyszituációban begyakorolt dolgok működnek, ráadásul élvezem is, ez tehát mindenképpen marad" - mondta a hétszeres Európa-bajnok, majd hozzátette, a "számok mennyisége lehet, hogy eltérő lesz az eddigiektől".
Hosszú kiemelte, ha minden a tervek szerint alakul, akkor jöhet a glasgow-i Európa-bajnokság, a budapesti világkupa, jövőre a világbajnokság, azt követően pedig a tokiói olimpia.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:49, péntek | Sport
KL-selejtező - Egygólos előnyben a Paks
A Paksi FC hazai pályán 1-0-ra legyőzte csütörtökön a szlovén NK Maribort a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.
2025. Július 25. 07:43, péntek | Sport
Vizes vb - Ezüstérmes a férfi vízilabda-válogatott
A magyar férfi vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek csütörtöki döntőjében 15-13-as vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól.
2025. Július 24. 16:03, csütörtök | Sport
Vida Beni: Abszolút győzelem!
Beni élménybeszámolója a Pannónia Ring-i Histo Cup versenyről, amit megnyert!
2025. Július 24. 07:26, csütörtök | Sport
Ezüstérmes a női vízilabda-válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, amelynek szerdai döntőjében 12-9-es vereséget szenvedett a görög csapattól.