Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2021. Március 25. 12:09, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: facebook.com/csaladesifjusag

Húsvét előtt megkapják az előrehozott családtámogatásokat a gyermekes családok

Húsvét előtt megkapják az előrehozott családtámogatásokat a gyermekes családok

Húsvét előtt megkapják az előrehozott családtámogatásokat a gyermekes családok a koronavírus-járvány okozta nehézségek csökkentéséért - közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a márciusi családtámogatási ellátások - a családi pótlék, a gyermekgondozást segítő ellátás (gyes) és a gyermeknevelési támogatás (gyet) - folyósítását a Magyar Államkincstár az áprilisi munkaszüneti napok miatt a szokásosnál korábban indítja.

A családtámogatások így a bankszámlára március 30-án érkeznek meg, a postai úton indított ellátásokat pedig március 29-31. között kézbesítik - tették hozzá.

Mint írták, az ellátások előrehozott utalása 1,2 millió embert érint, mintegy 33 milliárd forint összegben.

Címkék: család, támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik