Hírek
2015. Október 18. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Idén eddig hárman haltak meg szén-monoxid-mérgezés miatt

Idén eddig hárman vesztették életüket szén-monoxid-mérgezés miatt, tavaly összesen tizenkettő volt az ilyen balesetben elhunytak száma
- mondta Hajdú Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az M1 aktuális csatornán szombat délelőtt.
A szén-monoxid-mérgezés veszélye minden nyílt égésterű tüzelőberendezésnél fennáll, ahol tökéletlen égés zajlik, nemcsak gáz, hanem fa- vagy vegyes tüzelés esetén is - figyelmeztetett a szakember.
Elmondta, hogy a szén-monoxid-mérgezés azért különösen veszélyes, mert - minden ellenkező híreszteléssel szemben - valóban teljesen színtelen, szagtalan, íztelen. Pusztán a levegőt érzékelve még szakemberek se tudják megállapítani a szén-monoxid jelenlétét, ráadásul a mérgezés tünetei - fejfájás, hányinger - könnyen összekeverhetők más betegségekkel. Ezért különösen fontos szén-monoxid-érzékelő felszerelése - hívta fel a figyelmet.
Az érzékelőt szakboltban érdemes beszerezni, a fogyasztóvédelmi felügyelőség honlapján is lehet tájékozódni arról, hogy melyek a megbízható termékek. A felszerelésénél arra kell figyelni, hogy a tüzelőberendezéstől hozzávetőleg egy méterre, másfél méter magasságban helyezzék el a készüléket, ugyanis a szén-dioxidtól eltérően a szén-monoxid a levegőhöz hasonló súlyú ezért nem a helység alján gyűlik össze, hanem elkeveredik a légtérben - mondta a katasztrófavédelem szóvivője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 09. 07:28, kedd | Belföld
Őszi hajózási szezon vette kezdetét a Balatonon
Szeptember 8-tól október 26-ig őszi menetrend szerint, ritkábban járnak a balatoni menetrend szerinti hajójáratok - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Szeptember 09. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Viktor levélben követeli az Európai Uniótól Magyarország határvédelmi költségeinek megtérítését
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.