Hírek
2018. Március 23. 15:15, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Idén is egy 2012-es házasítás lett a legjobb vörösbor Szekszárdon

Idén is a 2012-es évjáratból került ki a legjobb vörösbor a szekszárdi borversenyen, ezúttal a Bodri Pince egy házasítása nyert el a díjat.
A pénteken zárult, kétnapos megmérettetésen a legjobb vörösbort egy héttagú, szekszárdi borászokból álló zsűri választotta ki azon borok közül, amelyek az adható 100 pontból legalább 90 pontot kaptak a bírálóktól. Idén 19 bor - többek között rozé, kadarka, kadarka, kékfrankos - került a zsűri elé. 2016-ban és 2017-ben a Takler, illetve a Vesztergombi Pince szintén 2012-es merlot-ja kapta az elismerést.
Bodri István, a Bodri Pincészet Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta: a No. 1 elnevezésű bor 43 százalékban cabernet sauvignonból, 24 százalékban cabernet franc-ból és 33 százalékban merlot-ból készült, 24 hónapon át érlelték új tölgyfahordóban.
A versenyre, amelyen 47 termelő vett részt, a tavalyinál félszázzal több, 232 bormintát neveztek, túlnyomó többségben palackos borokat. A legnagyobb számban kékfrankos, cuvée, rozé, cabernet sauvignon és bikavér érkezett, de 30 fehérbor is a bírálók elé került.
A nyolc hattagú zsűri külön értékelte a fehér fajtákat, a rozét, kadarkát, bikavért, valamint a cabernet fajtákat, merlot, kékfrankost és a házasításokat. Az egyes kategóriák legjobbjait a város Szent György napi borünnepén, április 21-én hirdetik ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.